اخبار برگزیده :
جمعه : ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

خانه» اخبار» اخبار برگزیده» اخبار ویژه» تکاب» داخلی » دستگیری دو قاتل فراری در تکاب
تاریخ انتشار شنبه ۲۹ خرداد ۹۵ - ۱۷:۱۶

دستگیری دو قاتل فراری در تکاب

پایگاه خبری – تحلیلی تخت نیوز:دو قاتل فراری که یک ماه پیش مردی ۵۰ ساله را در شهرستان تکاب به قتل رسانده و متواری شده بودند، در یکی از روستاهای این شهرستان شناسایی شده و به دام افتادند.

بازپرس جنایی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان تکاب  گفت: این قاتلان فراری که دو جوان ۲۵ ساله هستند، هنگامی که قصد کشتن راننده یک خودروی پراید را داشتند توسط اهالی یکی از روستاهای تکاب شناسایی شدند.

حمید مصطفوی در خصوص نحوه به دام افتادن این قاتلان فراری گفت: این دو مرد جوان یک ماه پیش در حوالی کوه زندان سلیمان تخت سلیمان در ۴۰ کیلومتری تکاب راننده ۵۰ ساله یک خودروی سمند را با طناب به قتل رسانده بودند و در حالی که قصد داشتند بار دیگر یک راننده پراید را به قتل برسانند، دستگیر شدند.
وی بیان کرد: این دو قاتل در استان تهران خود را مسافر معرفی کرده و با هدف قتل دوباره، سوار خودروی پراید مرد ۵۷ ساله ای شده و عازم تکاب شده بودند.
مصطفوی گفت: این افراد که یکی از آنها اهل تکاب بوده و به منطقه و راه های ارتباطی آشنا بود، راننده پراید را مجبور می کنند که مسیر خود را منحرف کرده و از جاده دندی در استان زنجان به تکاب برود.
وی ادامه داد: هنگامی که خودروی پراید به حوالی تخت سلیمان تکاب می رسد، دو مرد قاتل تلاش می کنند راننده پراید را با طناب به قتل برسانند که موفق به این امر نمی شوند.
بازپرس جنایی تکاب گفت: راننده خوش شانس پراید که توانسته بود از دست این دو قاتل فرار کند خود را به پاسگاه انتظامی بخش تخت سلیمان رسانده و ماجرا را به اطلاع ماموران می رساند.
مصطفوی افزود: دو مرد جوان نیز برای اینکه خود را مخفی کنند، با پای پیاده به روستای گوله گوله از توابع بخش تخت سلیمان رفته اما در آنجا اهالی روستا به حضور این دو مرد غریبه مشکوک شده و ماموران نیروی انتظامی را در جریان امر قرار می دهند که همین امر موجب دستگیری آنها می شود.
وی اضافه کرد: این دو قاتل پس از دستگیری توسط ماموران نیروی انتظامی به قتل یک ماه پیش مرد ۵۰ ساله قزوینی راننده خودروی سمند نیز اعتراف کردند.
وی گفت: انگیزه این قاتلان برای کشتن راننده های خودروهای سواری مسافربری تملک اموال و دارایی ها و خودروی آنها بوده است.
شهرستان تکاب با ۷۸ هزار نفر جمعیت در جنوب استان آدربایجان غربی واقع شده است.

منبع: ایرنا

نظر خود را بگذارید