اخبار برگزیده :
سه شنبه : ۲۹ آبان ۱۳۹۷

خانه» اخبار» اخبار برگزیده» اخبار ویژه» تکاب» داخلی» گالری تصاویر » ۳۰۰ کیلوگرم دانه پاشی پرندگان توسط دوستداران محیط زیست تکابی
تاریخ انتشار سه شنبه ۱۲ بهمن ۹۵ - ۰۸:۳۷

۳۰۰ کیلوگرم دانه پاشی پرندگان توسط دوستداران محیط زیست تکابی

پایگاه خبری – تحلیلی تخت نیوز: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تکاب گفت: دوستداران محیط زیست و ماموران یگان حفاظت این اداره در تکاب با دانه پاشی ۳۰۰ کیلوگرم در ارتفاعات شهرستان به یاری پرندگان گرسنه و گرفتار در برف شتافتند.

محمدرضا صادقیان افزود: دانه پاشی به منظور کمک به پرندگان گرفتار شده در ارتفاعات سخت گذر مسیر تخت سلیمان- تکاب با مشارکت ۱۵ نفر از دوستداران و یگان حفاظت محیط زیست صورت گرفت.
وی بیان کرد: دوستداران حیات وحش و مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان تکاب با عزیمت به زیستگاه های پرندگان که مملو از برف شده است بیش از ۳۰۰ کیلوگرم گندم را برای تغذیه پرندگان گرفتار در برف پخش کردند.
صادقیان اظهار کرد: همه ساله با فرارسیدن فصل زمستان و بارش برف در تکاب، محیط بانان و دوستداران محیط زیست این شهرستان، برای یاری رساندن به پرندگان گرفتار در برف به زیستگاه های سخت گذر پرندگان رفته و به منظور تأمین غذای آنها و جلوگیری از مرگ و میر ناشی از دسترسی نداشتن به غذا، این زیستگاه ها را دانه پاشی می کنند.
وی با بیان اینکه دانه پاشی برای پرندگان به یک سنت حسنه در تکاب تبدیل شده اضافه کرد: خوشبختانه در سال های اخیر برخی از دوستداران محیط زیست بصورت داوطلبانه نسبت به جمع آوری گندم برای دانه پاشی اقدام می کنند.
صادقیان افزود: این اقدام خیرخواهانه کمک شایانی به حیات وحش و به خصوص پرندگان گرفتار در برف و سرما به شمار می رود.
وی گفت: خوشبختانه امسال با استقبال خیران گندم، امر خداپسندانه دانه پاشی برای پرندگان پربار تر از سال های قبل در بیشتر زیستگاه های تکاب صورت گرفت.

ایرنا

نظر خود را بگذارید