اخبار برگزیده :
جمعه : ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

خانه» اخبار» اخبار برگزیده» اخبار ویژه» تکاب» داخلی » ۲۳ میلیارد ریال در طرح تحول سلامت تکاب هزینه شده است
تاریخ انتشار جمعه ۲۶ شهریور ۹۵ - ۱۰:۱۳

۲۳ میلیارد ریال در طرح تحول سلامت تکاب هزینه شده است

پایگاه خبری – تحلیلی تخت نیوز: رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تکاب گفت: از آغاز اجرای طرح تحول سلامت در کشور بیش از ۲۳ میلیارد ریال اعتبار برای تامین تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای بیمارستان و درمانگاه های تخصصی تکاب هزینه شده است.


عباس بایرام زاده  افزود: از این میزان اعتبار، بیش از ۱۳ میلیارد ریال تنها در یک سال گذشته برای توسعه تجهیزات پزشکی در بیمارستان شهدای تکاب اختصاص یافته و هزینه شده است.
وی با بیان اینکه اختصاص این میزان اعتبار موجب تحول در بخش درمان تکاب شده است، اظهار کرد: با اختصاص و هزینه کردن این اعتبارات، درمانگاه قلب شهرستان تکاب با دستگاه های مدرن پزشکی مجهز شده و بخش همودیالیز بیمارستان نیز با افزایش دستگاه های مورد نیاز ، نوسازی شده است.
بایرام زاده اظهار کرد: دستگاه اکسیژن ساز که از نیاز های دیرینه بخش درمانی تکاب بود، خریداری و در این بیمارستان نصب شده است.
وی ادامه داد: با استفاده از این اعتبارات، تجهیزات پیشرفته مورد نیاز بخش های آندوسکوپی و سونوگرافی و ۲ دستگاه خودروی آمبولانس پیشرفته نیز همزمان با اجرای طرح تحول سلامت برای بیمارستان تکاب تامین و خریداری شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تکاب با اشاره به متناسب بودن تجهیزات و امکانات موجود بهداشتی و درمانی با جمعیت تکاب ادامه داد: هم اینک تجهیزات درمانی موجود در بیمارستان شهدا و درمانگاه های تخصصی شهرستان تکاب کافی بوده و در حد استاندار های لازم است.
بایرام زاده اضافه کرد: با اجرای طرح تحول سلامت و مساعدت دولت تدبیر و امید و تلاش های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان آذربایجان غربی جهش قابل توجهی در تامین امکانات و افزایش سطح خدمات بهداشتی، درمانی و پزشکان متخصص در تکاب رخ داده است.
وی گفت: علاوه بر این مرکز رادیولوژی پرتابل و دیجیتال که تجهیزات آن خریداری شده با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد ریال به زودی در شهرستان تکاب راه اندازی خواهد شد.
وی در خصوص طرح های عمرانی در بخش بهداشت و درمان تکاب نیز اظهار کرد: درحال حاضر ساختمان درمانگاه تخصصی تکاب با زیربنای ۸۵۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال و ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است و پیش بینی می شود تا یک سال آینده به بهره برداری برسد.
وی گفت : به زودی عملیات اجرایی ساخت یک مجتمع درمانی در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع با مشارکت و همکاری معادن و کارخانه های طلای تکاب آغاز خواهد شد.

منبع: ایرنا

نظر خود را بگذارید