اخبار برگزیده :
سه شنبه : ۲۴ مهر ۱۳۹۷

خانه» اخبار» اخبار برگزیده» اخبار ویژه» تکاب » واقعه عاشورا در تکاب بازسازی شد
تاریخ انتشار پنج شنبه ۲۲ مهر ۹۵ - ۱۰:۰۷

واقعه عاشورا در تکاب بازسازی شد

پایگاه خبری – تحلیلی تخت نیوز: واقعه عظیم عاشورا و خطبه خوانی حضرت زینب (س) در تکاب بازسازی شد.

 مجری طرح اجرای بازسازی واقعه عاشورا اظهار کرد: اجرای صحنه های مختلف واقعه عظیم و تاریخی عاشورا از امروز در شهرستان تکاب آغاز شده و تا چهار روز آینده ادامه می یابد.

بابک مولاداد اظهار کرد: در بازسازی این واقعه عظیم تاریخی تمام مراحل و صحنه های مختلف حماسه عاشورا از خروج امام حسین (ع) از شهر مکه و قیام آن حضرت بر ضد ظالمان تا ایراد خطبه های آتشین حضرت زینب (س) در کاخ یزید به نمایش گذاشته شده است.
وی بیان کرد: این بازسازی تاریخی به گونه ای اجرا شده که جزئیات تاریخی و حماسی و ماندگار واقعه عظیم عاشورا از جمله مواجهه امام حسین (ع) با حرّبن یزید ریاحی و ایراد خطبه های آن حضرت به تصویر کشیده شده است.
وی با اشاره به استقبال کم نظیر مردم از این نمایش بازسازی ادامه داد: صحنه های حزن آمیز و تاریخی شهادت حضرت امام حسین (ع)، حضرت علی اکبر (ع)، حضرت علی اصغر (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) از بخش های مهم این بازسازی تاریخی است که به صورت هنرمندانه ای اجرا می شود.
مولاداد گفت: نحوه شهادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و نبرد غیرتمندانه آن حضرت با سپاهیان یزید و تلاش حضرت برای رساندن آب با مشک برای یاران امام حسین(ع) در روز عاشورا و همچنین صحنه بستن رود فرات به روی یاران امام حسین (ع) از صحنه های ماندگار بازسازی واقعه عاشورا است که بازدید کنندگان را بسیار متاثر می کند.
وی اضافه کرد: آتش زدن خیمه های یاران امام حسین (ع) و اقامه نماز ظهر در برابر تیرهای بی امان و ناجوانمردانه دشمن در بازسازی واقعه عاشورا در تکاب به نمایش در می آید.
وی گفت: این نمایش برای دومین سال متوالی در محوطه عمومی سپاه تکاب و با تلاش بیش از ۱۵۰ هنرور اجرا می شود و آماده سازی صحنه آن بیش از ۲ ماه طول کشیده است.
 

منبع: ایرنا

خبرنگار: امیرخالق نژاد

نظر خود را بگذارید