اخبار برگزیده :
سه شنبه : ۲۴ مهر ۱۳۹۷

خانه» اخبار» اخبار برگزیده» اخبار ویژه» تکاب» گردشگری » وجود ۱۵۶ محوطه و بنای تاریخی در تکاب
تاریخ انتشار سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۵ - ۰۸:۴۹

وجود ۱۵۶ محوطه و بنای تاریخی در تکاب

پایگاه خبری – تحلیلی تخت نیوز:رئیس انجمن‌های میراث فرهنگی آذربایجان‌غربی از وجود ۱۵۶ محوطه و بنای تاریخی در تکاب خبر داد.

شهرستان تکاب یکی از شهرهای مهم آذربایجان غربی در زمینه آثار تاریخی و اماکن باستانی بوده که در این خصوص شاهد وجود ۱۵۶ محوطه و بنای تاریخی است.خبرگزاری فارس: وجود 156 محوطه و بنای تاریخی در تکاب

وی با بیان اینکه تخت سلیمان یکی از آثار تاریخی مهم این شهرستان به شمار می‌رود، تصریح کرد: باید به نحو شایسته‌ای از آثار تاریخی، فرهنگی و باستانی حراست و نگهداری کرده و اجازه ندهیم این آثار باستانی و تاریخی در زمان‌های مختلف دچار آسیب شوند.

رئیس انجمن‌های میراث فرهنگی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه با راه‌اندازی انجمن میراث فرهنگی در استان شاهد حراست هر چه بیشتر از میراث فرهنگی استان هستیم، ادامه داد: در این راستا شاهد کاهش تخریب بناهای تاریخی در مناطق مختلف استان هستیم.

این مسؤول با بیان اینکه برخی آثار تاریخی و طبیعی شهرستان تکاب نیاز به مرمت و توجه جدی دارند، اذعان داشت: بهبود وضعیت آبگرم تخت سلیمان یکی از دغدغه‌های مردم و مسؤولان بوده و نیز نیاز به توجه جدی دارد و باید آبگرم تخت سلیمان مورد ساماندهی قرار گیرد.

پاشاپور خواستار جلب هر چه بیشتر مشارکت روستاییان در این زمینه شد و اظهار داشت: جلب مشارکت روستاییان، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها نیز برای نگهداری و بهبود وضعیت بناهای تاریخی به ویژه تخت سلیمان حائز اهمیت است.

رئیس انجمن‌های میراث فرهنگی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه محوطه تخت سلیمان در سال‌های گذشته مورد ساماندهی قرار گرفته است، اظهار داشت: در این خصوص خطوط تاکسی برای تردد گردشگران به تخت سلیمان نیز به همت دستگاه‌های ذی‌ربط در شهرستان تکاب مورد ساماندهی قرار گرفته است

 

نظر خود را بگذارید