اخبار برگزیده :
سه شنبه : ۲۹ آبان ۱۳۹۷

خانه» اخبار» اخبار برگزیده» اخبار ویژه» تکاب » فرماندار تکاب:اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی چهره روستاها را متحول می کند
تاریخ انتشار چهارشنبه ۳ آذر ۹۵ - ۰۸:۰۳

فرماندار تکاب:اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی چهره روستاها را متحول می کند

پایگاه خبری – تحلیلی تخت نیوز:فرماندارشهرستان تکاب گفت: با اجرای برنامه ها و سیاست های اقتصاد مقاومتی در این شهرستان چهره روستاها متحول می شود.

ایرج ثقفی روز چهارشنبه در نشست مشورتی دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بخش تخت سلیمان تکاب افزود: مشکلات و کمبودهای روستاهای شهرستان تکاب در قالب اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی حل می شود.

وی اظهار کرد: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در روستاها مایه خیرو برکت برای شهرستان تکاب است.
ثقفی انتخاب تکاب به عنوان شهر هدف اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی را فرصت بزرگی برای توسعه تکاب دانست و بیان کرد: زیرساخت های شهرستان تکاب و روستاهای تابعه با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی تکمیل می شود .
وی ادامه داد : چشم اندار رفع محرومیت از روستاها، تامین نیازمندی ها و توسعه زیرساخت های روستایی از جمله آسفالت جاده ها و گازرسانی به روستاها با به ثمر رسیدن اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی محقق می شود.
فرماندار تکاب افزود: توسعه اقتصادی، رونق تولید و ایجاد اشتغال از اهداف اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی در شهرستان تکاب است و باید از این فرصت به نحو مناسب استفاده شود.
ثقفی گفت: معادن طلا و سنگ و ظرفیت های گردشگری ۲ محور اصلی اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی در شهرستان تکاب است که بهره برداری بهینه از آنها برنامه ریزی مدون و تلاش پیگیر و همه جانبه دستگاه های اجرایی را می طلبد.
وی اضافه کرد: دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها باید از فرصت انتخاب شهرستان تکاب به عنوان شهر هدف اقتصاد مقاومتی برای توسعه روستاها استفاده کرده و بدون پرداختن به حاشیه ها و با مد نظر قرار دادن کمبودهای روستاها با ادارات شهرستان تکاب همکاری کنند.
فرماندار تکاب گفت: امسال بیش از ۳۵ کیلومتر راه روستایی در تکاب آسفالت شده و از این لحاظ در سطح شهرستان های استان آذربایجان غربی، تکاب در رتبه نخست قرار دارد.
ثقفی اظهار کرد: علاوه بر این امسال ۱۸ کیلومتر جاده اصلی و فرعی از جمله جاده تکاب – تخت سلیمان و همچنین ۱۰ کیلومتر از معابر، خیابان ها و کوچه های داخل شهر تکاب نیز با استفاده از قیر رایگان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی آسفالت شده است.

منبع: ایرنا

نظر خود را بگذارید