اخبار برگزیده :
سه شنبه : ۲۴ مهر ۱۳۹۷

خانه» اخبار» اخبار برگزیده» میاندوآب » دومین کنفرانس منطقه ای آسیب شناسی چالش های محیط زیست در میاندوآب برگزار شد
تاریخ انتشار سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۵ - ۱۱:۱۱

دومین کنفرانس منطقه ای آسیب شناسی چالش های محیط زیست در میاندوآب برگزار شد

پایگاه خبری – تحلیلی تخت نیوز:دومین همایش منطقه ای آسیب شناسی چالش های محیط زیست با هدف آسیب شناسی حوزه صنعت و معدن و محیط زیست در شهرستان میاندوآب برگزار شد.

این همایش روز سه شنبه با حضور استادان و دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور در مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندوآب برگزار شد.

رئیس مجتمع آموزشی شهید باکری میاندوآب در این همایش گفت: مهم ترین اهداف این همایش معرفی رویکرد تلفیقی در برخورد با حوزه معدن و محیط زیست است به نوعی که در کنار استفاده از تکنولوژی، تکنیک و فن در طبیعت باید به دنبال پایداری و حفظ محیط زیست نیز باشیم.
افشار کبیری افزود: این همایش علمی به همت مجتمع آموزشی شهید باکری میاندوآب و با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه ارومیه برگزار شده و برای شرکت در آن ۴۲ اثر در قالب پوستر و مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده که از میان آنها ۲۵ اثر برگزیده شد.
وی اضافه کرد: در این همایش همچنین استادان و دانشجویانی از دانشگاه های تهران، امیر کبیر، تبریز، ارومیه، شیراز و دانشگاه های صنعتی شاهرود و سهند تبریز حضور دارند.
کبیری گفت: برگزاری این همایش نقش مهمی در افزایش آگاهی و دانش در بین آحاد جامعه، دانشجویان و استادان داشته و نقش مهمی در تبادل تجربه و دانش در حوزه معدن و محیط زیست با ارائه راهکار ها و دیدگاه های جدید در راستای ارتقای کیفیت استخراج، اکتشاف و فرآوری معادن در حوزه صنعت دارد.
سخنرانی شماری از استادان رشته های مختلف صنعت و معدن و محیط زیست و قرائت مقالات و داوری آنها از دیگر بخش های این همایش بود.
همچنین نمایشگاهی از مقالات برگزیده در محل سالن نمایش های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندوآب نیز در حاشیه این همایش یک روزه دایر شد.
شهرستان میاندوآب با بیش از ۲۶۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و به عنوان یک شهر علمی در سطح منطقه مطرح است.
۶۱۸۵/۱۹۰۵

 

 

 

 

منبع: ایرنا

نظر خود را بگذارید