اخبار برگزیده :
سه شنبه : ۲۹ آبان ۱۳۹۷

خانه» اخبار» اخبار ویژه» تکاب» داخلی » جلسه تدوین برنامه های پیشنهادی روز درختکاری (۱۵ اسفند)
تاریخ انتشار سه شنبه ۱۰ اسفند ۹۵ - ۰۳:۰۹

جلسه تدوین برنامه های پیشنهادی روز درختکاری (۱۵ اسفند)

پایگاه خبری – تحلیلی تخت نیوز:فتاحی رئیس شورای اسلامی شهر تکاب: نباید در روز درختکاری فقط با کاشت یک نهال بصورت نمادین توسط مسئولین امر اکتفا کرد.

جلسه ای با حضور فتاحی رئیس شورای اسلامی شهر، عباسی شهردار تکاب و سایر مسئولین و نهاد های مردمی در سالن اجلاس شورای اسلامی شهر به منظور تدوین برنامه های پیشنهادی روز درختکاری (۱۵ اسفند) تشکیل شد.

ابوالحسن فتاحی رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره به پایین بودن سرانه فضای سبز برای شهروندان تکابی و عدم توجه به زیر ساخت ها گفت: در آستانه روز ۱۵ اسفند روز درختکاری قرار گرفته ایم و باید با برنامه ریزی مسئولین امر و با حضور مشارکت خود شهروندان، هر خانوار تکابی با کاشت یک نهال در جلو منزل خود در توسعه  فضای سبز سهیم باشند.

فتاحی افزود : نباید در روز درختکاری فقط با کاشت یک نهال بصورت نمادین توسط مسئولین امر اکتفا کرد بلکه باید فرهنگ سازی نمائیم همه آحاد مردم به فضای سبز و توسعه آن توجه کنند.

وی به تعامل اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری در سال جدید اشاره کرد و گفت: توجه به توسعه فضای سبز تکاب و زیبا سازی معابر و میادین و آسفالت ریزی خیابان های باقی مانده از برنامه های اصلی شهرداری و شورای اسلامی شهر خواهد بود.

فتاحی در ادامه از همه شهروندان فهیم تکاب خواست در این روز با تهیه و کاشت یک نهال در مقابل ساختمان خود نقش شهروندی خویش را در جهت توسعه فضای سبز ایفا کنند.

در ادامه جلسه عباسی شهردار تکاب نیز با ارائه گزارشی از عملکرد یک ماهه خود و توجه به توسعه فضای سبز و همچنین برنامه های عمرانی در سال ۹۶ را اعلام کردند.

سپس آقای کتابی کارشناس منابع طبیعی نیز با گزارشی از فرآیند حفظ و نگهداری از فضای سبز و توسعه آن اعلام آمادگی کرد و برای روز درختکاری برنامه هایی را تدوین و آماده هستند که انواع نهال را از استان تهیه و بصورت رایگان در اختیار مردم قرار دهند.

در ادامه سایر مسئولین و اعضای حاضر در جلسه و طرفداران حفظ محیط زیست، پیشنهادات خود را در جهت توسعه فضای سبز و درختکاری ارائه و خواستار توجه مسئولین امر در راستای حفظ و حراست از محیط زیست و توسعه فضای سبز شدند.

_MG_0345 _MG_0342 _MG_0344 _MG_0347

 

نظر خود را بگذارید