اخبار برگزیده :
جمعه : ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

خانه» اخبار» اخبار برگزیده» اخبار ویژه» تکاب» داخلی » تکاب در عاشورای حسینی غرق ماتم شد
تاریخ انتشار پنج شنبه ۲۲ مهر ۹۵ - ۱۰:۴۷

تکاب در عاشورای حسینی غرق ماتم شد

پایگاه خبری – تحلیلی تخت نیوز: شهرستان تکاب همنوا با سراسر کشور در روز عاشورای حسینی در سوگ شهادت غریبانه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) سیاه پوش و غرق در ماتم شد.

در روز عاشورای حسینی مردم این شهرستان با حضور پرشور در دسته های سینه زنی و زنجیر زنی در ماتم سیدالشهدا (ع) و یاران باوفایش گریستند و برسر و سینه زدند.

عزاداران حسینی در تکاب، خیابان های این شهر را عاشورایی کرده و با به اهتزاز در آوردن پرچم های سیاه و سبز منقش به نام مبارک سیدالشهدء (ع) و قمربنی هاشم (ع)، ندای السلام علیک یا اباعبدالله(ع) و السلام علیک یا ابوالفضل العباس(ع) سر دادند.
کودکان و نوجوانانی نیز پا به پای عزاداران حسینی به یاد شهادت مظلومانه حضرت علی اصغر(ع) و یاران امام سوم شیعیان سوگواری کردند.
در بسیاری از هیات های عزاداری در تکاب کودکان با پوشیدن لباس های سفید و سبز سقایی متبرک به نام حضرت ابوالفضل العباس(ع) و با در دست داشتن کوزه و مشک پر از آب و سیراب کردن عزاداران حسینی، سوگواره ای از اشک و آب به یاد لب های تشنه امام حسین(ع) و کودکان حماسه عاشورا به راه انداختند.
به گزارش ایرنا، در این عزاداری ها بسیاری از خانواده ها کودکان و نوجوانان و پدران و مادران بیمار خود را با هیات های عزاداری همراه کرده و از حضرت سیدالشهدا و حضرت قمر بنی هاشم طلب شفاعت کردند.
در عزاداری دسته های سینه زنی و زنجیر زنی تکاب، گروه هایی از هنروران نیز با لباس ها و ابزارهای جنگی صحنه هایی از روز عاشورا و صحرای کربلا را به نمایش گذاشتند.
در برخی از هیات های عزاداری، تعزیه خوانی ظهر عاشورا و آئین آتش زدن خیمه ها اجرا شد.
به گزارش ایرنا، نماز ظهر عاشورا با حضور پرشور عزاداران حسینی در مصلی تکاب به امامت حجت الاسلام عبدالله محمدی امام جمعه تکاب اقامه شد.
امام جمعه تکاب در سخنان کوتاهی در نماز ظهر عاشورا در جمع عزاداران حسینی با تسلیت شهادت مظلومانه امام حسین(ع) گفت: کفر و ایمان در صحرای کربلا در نبردی نابرابر با هم جنگیدند که حماسه عظیم عاشورا و شهادت جانسوز فرزند پیغمبر را رقم زد.
حجت الاسلام عبدالله محمدی افزود: حماسه عاشورا رخدادی است که تا همیشه بر تارک تاریخ خواهد درخشید و پیام خون شهدای کربلا همواره جهان گستر خواهد بود.

منبع: ایرنا

نظر خود را بگذارید