اخبار برگزیده :
سه شنبه : ۲۴ مهر ۱۳۹۷

خانه» اخبار» اخبار برگزیده» اخبار ویژه» تکاب » تجمع بزرگ عاشورائیان در تکاب برگزار شد
تاریخ انتشار پنج شنبه ۲۲ مهر ۹۵ - ۱۰:۱۷

تجمع بزرگ عاشورائیان در تکاب برگزار شد

پایگاه خبری – تحلیلی تخت نیوز:تجمع بزرگ عاشورائیان حسینی با حضور پرشور عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در شهرستان تکاب برگزار شد.

 

 در این تجمع جمعی از مداحان شهرستان تکاب به مدیحه سرایی و ذکر مصیبت اهل بیت(ع) پرداخته و هیات ها و دسته های عزاداری به صورت یکپارچه مسیر بیمارستان شهدا تا مصلی تکاب را با سینه زنی در عزای حضرت اباعبدالله الحسین (ع) پیمودند.
فرماندار شهرستان تکاب در این تجمع با تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: بزرگترین درس عاشورا ایستادگی در برابر ظلم است و امام حسین(ع) با یاران وفادارش در برابر ستمگران تاریخ ایستاد.
ایرج ثقفی افزود: امام حسین(ع) برای احیای دین اسلام، با زر، زور و تزویر مبارزه کرد و در این راه خانواده خود را نیز تقدیم کرد.
وی اظهار کرد: حماسه عاشورا، در کنار پیام امر به معروف و نهی از منکر، عبرت های بزرگی از جمله فداکاری، وفاداری، ایثار و شهادت را برای همیشه در تاریخ جاودانه کرد.
ثقفی بیان کرد: در این واقعه تاریخی، با سه نوع شخصیت مواجه هستیم که باید هر یک از آنها واکاوی شود، شخصیت امام حسین(ع) به عنوان نماد جاودانه ظلم ستیزی و ایستادگی در برابر زور و نماد ایثار است و یزید نمونه کاملی از زرمداران و زورمدارانی است که نه تنها هیچ انتقادی را برنتافت بلکه فرزند پیامبر اسلام (ص) را نیز به خاطر خودرایی و ستمگری به شهادت رساند.
ثقفی ادامه داد: شخصیت سوم این واقعه عظیم تاریخی، افراد بی تفاوتی بودند که تسلیم زور شده و دین خود را به دنیا فروختند.
وی اضافه کرد: جامعه امروز باید رهرو راه سید الشهدا(ع) بوده و با تاسی از قیام عاشورا در مبارزه با ظلم و جور علیه مسلمانان ثابت قدم بماند.

 

 

 

 

 


 

 

 

منبع: ایرنا- خبرنگار خالق نژاد

 

نظر خود را بگذارید