اخبار برگزیده :
سه شنبه : ۲۴ مهر ۱۳۹۷

خانه» اخبار» اخبار روستا» اخبار ویژه» تکاب» داخلی » بیمارستان صحرایی تکاب آغاز به کار کرد
تاریخ انتشار سه شنبه ۳۰ شهریور ۹۵ - ۰۹:۰۴

بیمارستان صحرایی تکاب آغاز به کار کرد

پایگاه خبری – تحلیلی تخت نیوز:همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیمارستان صحرایی با همکاری بیمارستان فوق تخصصی شهید محلاتی تبریز در شهرستان تکاب در جنوب آذربایجان غربی از(پنجشنبه) با حضور فرماندار و فرماندهان نظامی و انتظامی آغاز به کار کرد.

 این بیمارستان در آموزشگاه شبانه روزی شهید فهمیده روستای احمدآباد سفلی بخش تخت سلیمان در ۳۵ کیلومتری شهرستان تکاب دایر شده است.

رئیس بیمارستان شهید آیت الله محلاتی تبریز در آیین آغاز به کار این بیمارستان صحرایی گفت: در این بیمارستان بیش از ۳۰ پزشک متخصص در بخش های مختلف به مدت یک هفته خدمات درمانی لازم را به صورت رایگان به اقشار مختلف مردم از جمله ساکنان روستاهای دور افتاده ارائه خواهند داد.
پرویز اسدی افزود: در بیمارستان صحرایی کوثر تکاب ۱۰ درمانگاه تخصصی از جمله درمانگاه های جراحی، اورولوژی، گوش و حلق و بینی، چشم، مغز و اعصاب، زنان و مامایی و دندانپزشکی طراحی و استقرار یافته است.
وی بیان کرد: در این بیمارستان علاوه بر ارائه خدمات کامل دندانپزشکی، عینک رایگان نیز پس از انجام معاینات چشم پزشکی در اختیار بیماران قرار می گیرد.
اسدی ادامه داد: این بیمارستان دارای بخش های پاراکلینیکی مورد نیاز و مجهز از جمله آزمایشگاه تخصصی، بخش سی تی اسکن و رادیولوژی است که روستائیان تکاب می توانند از خدمات این بخش ها نیز در مدت یک هفته به صورت رایگان بهره مند شوند.
وی اضافه کرد: در این بیمارستان همچنین بخش های اورژانس، بستری و اتاق عمل نیز برنامه ریزی و مستقر شده است.
به گزارش ایرنا، پس از افتتاح این بیمارستان صحرایی در روستای احمد آباد سفلی، فرماندار، فرماندهان نظامی و انتظامی و روسای ادارات از بخش های مختلف آن بازدید کردند.
هفت بیمارستان صحرایی به مناسبت هفته دفاع مقدس به صورت همزمان در سه استان آذربایجان غربی ، کردستان و کرمانشاه آغاز به کار کرد.

منبع: ایرنا

نظر خود را بگذارید