اخبار برگزیده :
سه شنبه : ۲۴ مهر ۱۳۹۷

خانه» اخبار» اخبار برگزیده» تکاب» گالری تصاویر » بخشدار: تخت سلیمان آماده تبدیل شدن به شهر است
تاریخ انتشار چهارشنبه ۳ آذر ۹۵ - ۰۸:۰۹

بخشدار: تخت سلیمان آماده تبدیل شدن به شهر است

پایگاه خبری – تحلیلی تخت نیوز:بخشدار تخت سلیمان شهرستان تکاب گفت: با اقدامات عمرانی و توسعه ای صورت گرفته در مرکز بخش و روستاهای اطراف، اکنون بخش تخت سلیمان آماده تبدیل شدن به شهر است.

صیاد شیرمحمدی روز چهارشنبه در نشست مشورتی دهیاران و شوراهای اسلامی بخش تخت سلیمان افزود: در ۲ سال گذشته بیش از ۵۰ طرح عمرانی و خدماتی در بخش تخت سلیمان اجرا شده و زمینه های ارتقای بخش تخت سلیمان به شهر فراهم شده است.
وی اظهار کرد: اقدامات لازم برای تبدیل بخش تخت سلیمان به منطقه شهری انجام شده و با آمادگی فعلی در بخش عمرانی نیز این موضوع به زودی محقق خواهد شد.
شیرمحمدی با ارائه گزارشی از فعالیت های عمرانی صورت گرفته در بخش تخت سلیمان بیان کرد: بخش تخت سلیمان در زمینه اجرای طرح هادی و توسعه و عمران روستایی در سال گذشته مقاتم نخست آذربایجان غربی را کسب کرد.
وی ادامه داد: اجرای راهبرد مدیریت بدون پول در روستاهای بخش تخت سلیمان برای توسعه روستاها و رفع محرومیت از منطقه نمود عینی یافت.
وی افزود: با استفاده از این راهبرد و استفاده از ظرفیت های محلی از جمله امکانات معادن و کارخانه های طلا و سنگ تحول بزرگی در زمینه توسعه و عمران روستاهای بخش تخت سلیمان در ۲ سال گذشته اتفاق افتاده است.
شیرمحمدی گفت: آسفالت جاده های روستایی، تعریض و تسطیح معابر، جدولکشی، ایجاد خدمات رفاهی و اقامتی از جمله پارک کودک روستای نصرت آباد و مجتمع تفریحی در کنار آبگرم و آبشار روستای قینرجه از مهمترین اقدامات عمرانی انجام یافته در بخش تخت سلیمان است.
وی اضافه کرد: برای رفاه حال گردشگران و ساکنان شهرستان تکاب و روستاهای اطراف، مکان های اقامتی مناسب در آبشار و چشمه های آبگرم روستای قینرجه ساخته شده است.
شیرمحمدی بیان کرد: با اقدامات عمرانی صورت گرفته در روستای گردشگری قینرجه تکاب، این روستا به یکی از پربازدید ترین مکان های گردشگری در شهرستان تکاب تبدیل شده است.
وی اضافه کرد: در روستای نصرت آباد به عنوان مرکز بخش تخت سلیمان اقدامات عمرانی گسترده ای صورت گرفته و محرومیت این روستا تاحدودی رفع شده است.
بخشدار تخت سلیمان با اشاره به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در شهرستان تکاب گفت: دهیاران به عنوان بازوهای توانمند دولت، در فرآیند اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی و همکاری با ادارات نقش مهم و موثری دارند.
شیرمحمدی افزود: اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی در روستاها با محوریت ظرفیت های محلی و منطقه ای بر پایه معادن و گردشگری، به ایجاد درآمد پایدار برای روستاها منجر خواهد شد و به این منظور همکاری و تعامل دهیاران با ادارات و سرمایه گذاران، بسیار ضروری است.
وی اظهار کرد: دهیاران زمینه فعالیت و حضور سرمایه گذاران در روستاها را فراهم کرده تا سیاست های اقتصاد مقاومتی در روستاهای شهرستان تکاب قابل لمس باشد.
شهرستان تکاب به عنوان شهر هدف و آزمون اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در استان آذربایجان غربی انتخاب شده است.
بخش تخت سلیمان با ۵۶ روستا و بیش از ۲۳ هزار نفر جمعیت در ۴۲ کیلومتری شهرستان تکاب واقع شده است.
مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان و آتشکده آذرگشنسب و دریاچه درون این مجموعه از مهمترین مقاصد گردشگری استان آذربایجان غربی محسوب می شود.
علاوه بر این دو معدن بزرگ وکارخانه های طلای زرشوران و آقدره نیر در بخش تخت سلیمان تکاب واقع شده است.

نظر خود را بگذارید