اخبار برگزیده :
سه شنبه : ۲۴ مهر ۱۳۹۷

خانه» اخبار» اخبار برگزیده» اخبار ویژه» داخلی» شاهیندژ » بازدید دکتر هاشمی و قائم مقام وزیر صنعت و معدن از شهرک صنعتی شاهیندژ
تاریخ انتشار سه شنبه ۲۵ آبان ۹۵ - ۱۲:۱۳

بازدید دکتر هاشمی و قائم مقام وزیر صنعت و معدن از شهرک صنعتی شاهیندژ

پایگاه خبری – تحلیلی تخت نیوز:ظهر امروز قائم مقام وزیر صنعت و معدن و نماینده مجلس مردم میاندواب و شاهین دژ و تکاب از شهرک صنعتی شهرستان شاهیندژ بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکترهمایون هاشمی، ظهر امروز به منظور سرکشی و بررسی مشکلات پیش روی ساکنان شهرک صنعنی شهرستان شاهیندژ جناب آقای رحمانی قائم مقام وزیر صنعت و معدن و دکتر همایون هاشمی نماینده مردم میاندواب و شاهین دژ و تکاب همراه مسئولین شهری از این شهرک بازدید کردند.

photo_2016-11-15_21-53-05

لازم به گفتن است قائم مقام وزیر صنعت و معدن که به دعوت دکتر همایون هاشمی نماینده مجلس شورای اسلامی به این شهرستان سفر کرده بود با ساکنان شهرک به گفتگو پرداخت و از نزدیک مشکلات و کمبودهای آنها را مشاهد کرد.

اقای رحمانی قایم مقام وزیر صنعت و معدن و تجارت در بازدید از طرحهای نیمه تمام و یا اماده بکار گفت: رهبر معظم انقلاب طی دستوری مفاد اقتصاد مقاومتی را اعلام نمودند که دولت برحسب وظیفه ستاد اقتصاد مقاومتی را تشکیل داد.

photo_2016-11-15_21-52-09

وی گفت: امسال دولت براساس اقتصاد مقاومتی و جهت خروج صنایع از رکود و ارایه تسهیلات به صنایع کوچک و متوسط طرح رونق اقتصادی را اجرا میکند که بانکها موظف به ارایه تسهیلات شده اند که حتی آیتم های محدود کننده قبلی مانند چک برگشتی,بدهی مالیاتی,بدهی به بیمه و حتی عدم تودیع وثیقه های معمول را برداشته است و صنایع میتوانند با ثبت نام در این طرح از مزایای ان بهره مند شوند

رحمانی افزود ستاد تسهیل اماده ارایه به صاحبان صنایع میباشدو امسال باوجود کمبودبودجه یازده هزارمیلیاردتومان به صنایع اختصاص یافتع که پنج هزار میلیاردتومان هم هنوز باقی مانده است که در مجموع شانزده هزار میلیارد میباشد.

وی خاطر نشان ساخت هیچ سهمیه و محدودیتی برای استانها و شهرستانها تصویب نشده است و کارگروه شهرستان شاهیندژ میتواند تعداد صنایع ثبت نامی را معرفی و برای اخذ اقدامات را انجام دهد

عباسی فرماندار شاهیندژ در ابتدا با عرض خیر مقدم به مهمانان و هیات همراه گفت:از دکتر هاشمی متشکر هستیم که با دعوت و همراهی مسیولان مربوطه در رفع مشکل صاحبان صنایع و معادن قدمهای بسیار بزرگی را برداشته اند.

وی سپس به ارایه گزارشی از صنایع شاهیندژ و معادن این منطقه پرداخته و خواستار نگاه ویژه جهت محرومیت زدایی از این شهرستان شد.

دکتر هاشمی گفت: باتمام توان در حل مشکلات حوزه انتخابیه و شهرستان شاهیندژ در زمینه صنایع و معادن تلاش خواهم کرد.

سپس مقامات استانی و شهرستان در معیت هیات همراه از دو طرح شهرک صنعتی دیدار نموده و از نزدیک مشکلات و مسایل اشناوشدند سپس در یک جمع صمیمی یکی از صاحبان صنایع به نمایندگی از طرف صنایع شهرستان شاهیندژ و تولیدی های شهرک صنعتی این شهرستان مشکلات انها را به سمع مسولان رساند.

صفرزاده معاون برنامه ریزی استاندار اذربایجان غربی در جواب سوال یکی از صاحبان صنایع خاطر نشان ساخت جهت راه اندازی صنایع و رفع رکود موجود و ایجاد اشتغال ,بدلیل بدهی اب,برق و یا گاز صنایع قطع نمیشود.

اکبریان رییس کمسیون صنعت و معدن هم افزود بدلیل رفع محرومیت از چهره منطقه اماده هستیم با همکاری دکتر هاشمی و جناب رحمانی در راه اندازی صنایع این منطقه و معادن ان اقدامات فوری و مثبتی انجام دهیم.

در انتهای این بازدید جناب اقای رحمانی به دکتر هاشمی قول پیگیری و حل مشکلات این شهرک صتعتی را در آینده نزدیک را داد.

نظر خود را بگذارید